Pieluchomajtki – wybieramy najlepsze rozwiązanie

Jeśli opiekujesz się osobą wymagającą pomocy w codziennych czynnościach, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak pomocne są pieluchomajtki dostępne m.in. w Bee.pl. Są niezawodne w przypadku, gdy chory nie może samodzielnie korzystać z toalety lub zmaga się z innymi schorzeniami.  Może to być brak kontroli nad potrzebami fizjologicznymi, co szczególnie uciążliwe zarówno dla chorego, jak i opiekuna. W tej sytuacji jednym z najlepszych rozwiązań są pieluchomajtki dla dorosłych. 

Dla kogo są pieluchomajtki?

Pieluchomajtki stworzono głównie z myślą o osobach, które ze względu na stan swojego zdrowia przebywają większą ilość czasu leżąc.  Powszechnie stosowane są przez pacjentów z różnymi schorzeniami i nie zawsze mają możliwość kontrolowania potrzeb fizjologicznych. Zdarza się też, że dana osoba jest aktywna zawodowo, ale mimo to, pojawia się konieczność używania tego produktu. Nie jest to powodem do wstydu, bowiem takie rozwiązanie ma za zadanie wspomóc nas w codzienności. Nowoczesne pieluchomajtki dla dorosłych tworzy się z dbałością o szczegóły, aby korzystanie z nich było nie tylko wygodne, ale i dyskretne. W efekcie pozwala to prowadzić normalny, aktywny tryb życia. Do osób narażonych na nietrzymanie moczu należą też kobiety w ciąży. Zazwyczaj schorzenie to mija po porodzie, ale mimo wszystko warto się zabezpieczyć i skorzystać z pieluchomajtek.

Dobór odpowiedniego produktu

Na rynku można znaleźć pozycje znacznie różniące sie od siebie stopniem chłonności.  Decydując się na konkretny model, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość wypróżnień oraz jak często możemy zmieniać pieluchomajtki. Bardziej chłonne, będą grubsze, dlatego nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem.  Kolejnym sposobem wybrania chłonności jest ilość wydalania moczu przez 4 h.  Na tej podstawie można wywnioskować, którą chłonność należy wybierać. 
Warto zapisywać ilość przyjmowanych płynów, a także jak często dochodzi do nietrzymania moczu, by móc konkretnie dokonać wyboru.