Pieluchomajtki dla kilkulatków

Od pierwszych chwil życia, maluchom potrzebne są pieluszki. Obecnie najpopularniejsze są te jednorazowe, które można kupić nawet najmniejszym noworodkom. Łatwo się je zakłada i zapina po bokach tasiemkami z klejem. Jednak już po kilku lub kilkunastu miesiącach życia dziecka, okazuje się że pieluchy przestają być wygodne. Ograniczają ruchy, zsuwają się z pupy, a ich zawartość często samoczynnie wydostaje się na zewnątrz. Skuteczną alternatywą są zdrowe pieluchomajtki, które mogą być także ogromnym wsparciem podczas odpieluchowywania malucha.

W jakim wieku korzystać z pieluchomajtek?

Dziecku, które jeszcze nie chodzi, wygodnie jest zakładać zwykłe pieluchy. Kiedy jest starsze zazwyczaj nie chce kłaść się podczas przewijania, a zakładanie zwykłej pieluchy na stojąco jest niezwykle trudne. Warto wtedy zamienić je na pieluchomajtki. Można zakładać je na stojąco, a aktywny maluch na pewno doceni ich zalety. Nie zsuwają się podczas chodzenia czy biegania, ponieważ posiadają gumki w pasie i na udach.

Pieluchomajtki występują w bardzo wielu rozmiarach. Przeznaczone są dla dzieci ważących od kilku do kilkunastu kilogramów. Dlatego zarówno półrocznemu, jak i nawet czteroletniemu dziecku możemy zapewnić odpowiedniej wielkości pieluchomajtki.

Pieluchomajtki a trening czystości

W okolicach trzeciego roku życia większość dzieci zaczyna opanowywać załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych do nocnika lub toalety. Jest to proces, który wymaga cierpliwości ze strony rodziców i nie wywoływania na maluchu presji. Pieluchomajtki mogą być bardzo pomocne w okresie przejściowym, kiedy dziecko opanowało trening czystości jedynie częściowo.

Zakładanie dziecku zbyt wcześnie zwykłych majtek powoduje częste wpadki w miejscach, gdzie sprawiają dużo kłopotu. Podczas zakupów, w odwiedzinach u rodziny czy w aucie. Zamiast tego możemy założyć pieluchomajtki, które dziecko może swobodnie ściągać i zakładać, kiedy siada na nocniku. Jednocześnie, kiedy nie zdąży do toalety, unikamy zamoczenia i zabrudzenia, powodujących u malucha dyskomfort i negatywne emocje.